«ՎԵՏՕ» հասարակական-քաղաքական շարժման ղեկավար Նարեկ Մալյանի դեմ Ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ։
NEWS.am-ի հետ զրույցում Մալյանի պաշտպան Տիգրան Աթանեսյանն ասաց, որ ենթադրվում է՝ քրեական գործ հարուցելու հիմք է հանդիսացել ազգագրագետ Հրանուշ Խառատյանի եւ ՀՑԹԻ տնօրեն Հարություն Մարությանի ցուցմունքները։
«Իբր կյանքին վտանգ հանդիսացող սպառնալիք է եղել եւ ենթադրաբար այն պատճառով, որ Նարեկ Մալյանը իր էջում հրապարակել է անձնագրի նկարը: Իբրեւ անձնական տվյալնների հրապարակում է արել: Այո, անձնագրի նկար հրապարակել է նա, բայց դա անձնական գաղտնիք չէ»,- ասաց պաշտպանը։
Հարցին՝ արդյոք հարցաքննվե՞լ է Մալյանը, նա պատասխանեց, որ հրաժարվել է ցուցմունք տալուց.
«Ակնհայտ եւ ապօրինի հարուցում է, հետեւաբար հասկանալի է, որ այստեղ իրավական գործընթաց չէ եւ դրան մասնակցելն իմաստ չունի»։

Возбуждено уголовное дело в отношении руководителя общественно-политического движения «ВЕТО» Нарека Маляна.
В беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am адвокат Маляна Тигран Атанесян заявил, что предположительно, дело возбуждено на основе показаний директора Музея-института Геноцида армян Арутюна Марутяна и этнографа Грануш Харатян.
«Якобы была угроза жизни, и, вероятно, потому, что Нарек Малян опубликовал на своей странице фотографию паспорта. Якобы это публикация личных данных. Малян отказался давать показания. Правового процесса во всем этом нет, поэтому нет смысла в нем участвовать», - отметил он.