Ադրբեջանը կորուստներ ունի, որոնց մասին կհայտարարվի: Այս մասին BBC- ի ադրբեջանական ծառայությանը հայտարարել է պաշտպանության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Վագիֆ Դարգալին՝ հավելելով, որ զոհերի մասին տեղեկատվությունը կհրապարակվի առաջիկայում:
Հիշեցնենք, որ վաղ առավոտյան՝ ժամը 03.40-ին, առաջնագծում գտնվող հայ զինծառայողները նկատել էին հակառակորդի առաջխաղացումը, եւ, անցնելով շրջանաձեւ պաշտպանությանը, կանխել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձը: Ինտենսիվ մարտի ընթացքում հակառակորդը կորուստներ է ունեցել եւ հետ է մղվել։ Ադրբեջանի Զինված ուժերն արդեն ժամը 05:20-ին Դ-30 հաուբիցի կիրառմամբ անցել էր Տավուշի մարզի Այգեպար եւ Մովսես գյուղերի հրետանային գնդակոծմանը: Սա հրադադարի առաջին խոշոր խախտումն է, որը հաստատվել էր հուլիսի 15-ի կեսգիշերից հետո:

«У Азербайджана есть потери, о которых будет объявлено. Об этом азербайджанской службе BBC сообщил официальный представитель министерства обороны Вагиф Даргали, добавив, что информация о жертвах будет обнародована в ближайшее время.
Напомним, что рано утром в 03.40 находящиеся на передовой армянские военнослужащие заметили продвижение противника, и, перейдя к круговой обороне, предотвратили попытку диверсионного проникновения. Во время интенсивного боя противник понес потери и был отброшен. ВС Азербайджана уже в 05:20 с использованием гаубицы Д-30 перешли к артиллерийскому обстрелу сел Айгепар и Мовсес Тавушской области. Это первое крупное нарушение режима прекращения огня, который установился с полуночи 15 июля.