Ամերիկյան ռեալիթի շոուների գերաստղ Քիմ Քարդաշյանն այսօր արդեն երկրորդ գրառումն է արել՝ այս անգամ «Ինստագրամում»։
«Ուզում եմ պատմել բոլորին, ովքեր գուցե չգիտեն, թե ինչ է կատարվում Հայաստանում, որպեսզի կարողանաք աջակցել»,- գրել է Քարդաշյանը։
Նա նշել է, որ ընթացող համավարակի պայմաններում Ադրբեջանը, անտեսելով ՄԱԿ-ի՝ ամբողջ աշխարհում ռազմական գործողությունները դադարեցնելու հորդորը, և նախահարձակ եղել Հայաստանի Հանրապետության դեմ:
«Հարձակման թիրախ են դարձել քաղաքացիական ենթակառուցվածքները եւ հիմա Ադրբեջանը սպառնում է հարված հասցնել հայկական ԱԷԿ-ին։ Միաժամանակ հաջորդ շաբաթ տեղի կունենա ԱՄՆ Ազգային պաշտպանության մասին օրենքի փոփոխությունների վերաբերյալ օրինագծի քվեարկությունը, որը երաշխավորում է, որ Միացյալ Նահանգները Ադրբեջանին չի տրամադրում ռազմական օգնություն, որը կարող է օգտագործվել Հայաստանի և Արցախի դեմ:
Միջազգային հանրությունը պետք է ուշադրություն դարձնի և միջամտի, եւ օգտագործելով քաղաքական ու դիվանագիտական միջոցները, կանխի լարվածության հետագա աճն ու մարդկային զոհերը: Ես Հայաստանի հետ եմ ու աղոթում եմ նրանց համար, ովքեր ներգրավված են սահմանին այդ լարվածության մեջ: Ես կոչ եմ անում պանդեմիայի այս բարդ շրջանում իրավիճակը խաղաղությամբ կարգավորել»,-ընդգծել է Քարդաշյանը:

Американская суперзвезда реалити-шоу Ким Кардашьян уже сделала свой второй пост в социальной сети, но на этот раз в Instagram.
Она, в частности, написала:
«Я хочу рассказать всем, кто возможно еще не знать, что происходит в Армении, чтобы вы могли оказать свою поддержку.
Она в частности отметила, что в условиях нынешней эпидемии Азербайджан, игнорируя призыв ООН к прекращению военных действий по всему миру, напал на Армению.
Гражданская инфраструктура стала объектом нападений, и теперь Азербайджан угрожает нанести удар по Армянской АЭС.
В то же время на следующей неделе состоится голосование по законопроекту о внесении поправок в закон о национальной обороне США, гарантирующий, что Соединенные Штаты не будут оказывать военную помощь Азербайджану, которая может быть использована против Армении или Карабаха.
Международное сообщество должно уделить внимание и вмешаться, и используя, политические и дипломатические средства, предотвратить дальнейшую эскалацию напряженности и человеческие жертвы. Я с Арменией, и я молюсь за тех, кто вовлечен на границе в эту эскалацию. Я призываю к мирному урегулированию ситуации в этот сложный период распространения пандемии коронавируса.