Տավուշի մարզում վնասվածք ստացած եւ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի մոտ դրական դինամիկա չկա: Այս մասին այսօր` հուլիսի 19-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Իջեւանում լրատվական ճգնաժամային կենտրոնի պատասխանատու Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նա հավելեց, որ միջին եւ միջինից բարձր վիճակում գտնվող զինծառաողների առողջական վիճակում դրական դինամիկա կա:
Անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից հայկական ԱԹՍ խոցելու հետ կապված հարցին, նա ասաց, որ հայկական  որեւէ ԱԹՍ չի խոցվել:
Պատասխանելով լրատվամիջոներից մեկի հարցին, որ Ադրբեջանը պատրաստվում է սիրիական ընդդիմության զինյալներ ուղարկել հայերի դեմ, Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ մեր ԶՈւ-ն պատրաստ է սահմանների ապահովմանը` անկախ նրանից, թե նրանք թուրք զինյալներ են, մահմեդական ծայրահեղականներ, թե ադրբեջանական ԶՈւ զինծառայողներ են:

У раненого военнослужащего в крайне тяжелом состоянии не наблюдается положительной динамики. Об этом сегодня, 19 июля на встрече с журналистами сообщил ответственный информационного кризисного центра в Иджеване Арцрун Ованнисян.
Он добавил, что у военнослужащих в среднем состоянии и выше среднего наблюдается положительная динамика.
Комментируя вопрос, связанный с информацией о сбитых азербайджанской стороной армянских БПЛА, он сообщил, что никаких армянских беспилотников не сбивали.
Он также ответил на вопрос одного из СМИ касательно того, что Азербайджан собирается направить боевиков сирийской оппозиции против армян.
В связи с этим Арцрун Ованнисян ответил, что армянские ВС готовы к защите границ, независимо от того, это турецкие боевики, радикальные мусульмане или азербайджанские военнослужащие.