ԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպք: Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«COVID-19-ով վարակված քաղաքացիներից 2-ն էլ Ստեփանակերտից են, նախկինում հաստատված օջախից: 1 նոր դեպք էլ գրանցվել է Մարտակերտ քաղաքում, որտեղ վարակակրի շփման շրջանակը պարզելու, ինչպես նաև շրջակայքում վարակազերծման անհրաժեշտ աշխատանքներ են իրականացվում:
Միևնույն ժամանակ, կորոնավիրուսի աշխտորոշմամբ 10 քաղաքացի հաղթահարել է հիվանդությունն ու լքել մեկուսացման վայրերը:
Ընդհանուր առմամբ, COVID-19-ը ախտորոշվել է 171 մարդու մոտ, որից 144-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 27, ընդհանուր մեկուսացված է 56 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով 94 նմուշառում է իրականացվել:
Մինչ այսօր իրականացվել է 3796 փորձանմուշի հետազոտություն»,- ասված է շտաբի ֆեյսբուքյան էջում արված գրառման մեջ։

According to the information provided by the Ministry of Health of Artsakh (Nagorno-Karabakh), Artsakh has confirmed three new coronavirus cases, as reported the Information Headquarters of Artsakh.
“Two of the citizens infected with COVID-19 are from Stepanakert, particularly from a previously confirmed hotbed. A new case was reported in the city of Martakert where necessary activities are being carried out to establish the circle of contacts of the infected person and sanitize the area.
At the same time, 10 citizens with COVID-19 have recovered and left the places for quarantine.
Overall, 171 citizens are diagnosed with COVID-19, 144 of which have recovered. There are 27 citizens undergoing treatment, and a total of 56 citizens are isolated,” the Facebook post reads.