Վարչապետ Նիկոլ Փաշինանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Սոֆի Վիլմեսին՝ Ազգային տոնի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են Կառավարության տեղեկատվության եվ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին Բելգիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Մեծապես արժևորում եմ հայ-բելգիական միջպետական հարաբերությունների բարձր մակարդակը և արձանագրված ձեռքբերումները տարբեր ոլորտներում:
Համոզված եմ, որ մեր միասնական ջանքերի շնորհիվ Հայաստանի և Բելգիայի միջև փոխշահավետ համագործակցությունը կշարունակի կայուն զարգանալ և ընդլայնվել երկկողմ և բազմակող ձևաչափերում, այդ թվում Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև բարօրություն և խաղաղություն»,-ասված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Prime Minister of the Kingdom of Belgium Sophie Wilmes on the occasion of Belgian National Day, as reported the Department of Information and Public Relations of the Government of Armenia.
“I cordially congratulate you and the friendly people of Belgium on the National Day of the Kingdom of Belgium.
I highly value the high level of interstate relations between Armenia and Belgium and the achievements made in different sectors.
I am certain that, through our joint efforts, the mutually beneficial cooperation between Belgium and Armenia will continue to grow sustainably and will expand in the bilateral and multilateral formats, including within the scope of the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement.
I wish you good health and success, and I wish the friendly people of Belgium everlasting welfare and peace,” the congratulatory message of the Prime Minister reads.