Բուհ չընդունված դիմորդներն ու իրենց ծնողներն այսօր՝ հուլիսի 29-ին, Ազգային ժողովում հանդիպում են պատգամավորների հետ՝ քննարկելու բուհերից դուրս մնացած դիմորդների հարցը:
Քննարկմանը մասնակցում են իմքայլական Լիլիթ Ստեփանյանն ու «Լուսավոր Հայաստանից» Աննա Կոստանյանը:
Հիշեցնենք, որ բուհերից դուրս մնացած ուսանողներն ու նրանց ծնողները բողոքում էին՝ դժգոհելով քննությունների արդյունքներից ու կրթական գերատեսչության նոր մոտեցումից։ 7-8 բալ ստացած դիմորդներն ընդունվել են, իսկ 16 և ավել բալ ստացած շատ դիմորդներ չեն ընդունվել, քանի որ այս տարի կարևորվել է մասնագիտությունը, և առաջնայնությունը տրվել է ոչ թե որևէ առարկայից բարձր ստացողներին, այլ տվյալ մասնագիտությունն առաջին հայտով նշածներին։

Абитуриенты, не поступившие в вузы, и их родители 29 июля в Национальном Собрании Армении проводят встречу с депутатами.
Они обсуждают вопрос абитуриентов, не поступивших в вузы. В обсуждении принимают участие руководитель фракции правящего блока «Мой шаг» Лилит Макунц и депутат от партии «Светлая Армения» Анна Костанян.
Напомним, что абитуриенты, не поступившие в вузы, и их родители недовольны итогами экзаменов и новым подходом образовательного ведомства. Дело в том, что в вузы поступили молодые люди, получившие 7-8 баллов, а те из них, которые получили 16 баллов или выше, не стали студентами, поскольку в этом году была отмечена важность профессии, приоритет был отдан не тем, кто получил высокие баллы по какому-то предмету, а тем, кто упомянул данную профессию в первой заявке.