ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը չի համաձայնել, որ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի իր կառավարության գործողությունները ձախողում էին: Նա այդ մասին հայտարարել է BBC-ի HARDtalk ծրագրին տված հարցազրույցում, որից հատվածներ ներկայացնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Նա հայտարարել է, որ դեռ վաղ է գնահատականներ տալ, եւ չի մեկնաբանել այն փաստը, որ հարեւան Վրաստանում մի քանի անգամ ավելի քիչ վարակման դեպք է հաստատվել:
Հարցին, թե ինչու են նրան առանց դիմակի նկատել բանկետի ժամանակ կորոնավիրուսի ամենաթեժ շրջանում` այն ժամանակ, երբ նա անձամբ ամոթանք է րտալիս քաղաքացիներին դիմակների ռեժիմին չհետեւելու համար, Փաշինյանն ասաց, որ հետեւել է այն տարածքի կանոններին, որտեղ անցկացվում էր միջոցառումը: «Այդ օրը մենք գործում էինք կանոնների համաձայն, որոնք գործում էին Լեռնային Ղարաբաղում»,- ասել է վարչապետը:

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan did not agree that his government's actions in the fight against COVID-19 were a failure. He stated about this in an interview with the BBC's HARDtalk program, excerpts from which are presented by the BBC Russian service.
Pashinyan said it was too early to make assessments in this regard, and he did not comment on the fact that several times fewer coronavirus cases have been reported in neighboring Georgia.
And when asked why he was spotted without a face mask during a banquet during the peak of COVID-19, Pashinyan said he had followed the respective rules of Artsakh (Nagorno-Karabakh) where this event was being held.