ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը «Ռոսիա 1» հեռուստաալիքի եթերում Սերգեյ Բրիլյովին տված հարցազրույցում պատմել է, թե ինչպես է իր դուստրը փորձարկել պատվաստանյութը՝ չխորհրդակցելով իր հետ, հաղորդում է «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց»-ը:
Պուտինը նշել է, որ արդեն հայտնի է, որ պատվաստանյութն անվնաս է, քանի որ անցել է կենդանիների, ապա նաեւ կամավորների վրա կլինիկական եւ մինչկլինիկական փորձարկումներ: Մարդկանց մոտ կայուն իմունիտետ եւ հակամարմիններ են ձեւավորվել, ինչպես իր դստեր մոտ:
ՌԴ նախագահը նշել է, որ իր աղջկա մոտ պատվաստանյութի ներարկումից հետո ջերմությունը բարձրացել է մինչեւ 38,4 ապա իջել մինչեւ 37 աստիճան, ապա ամեն ինչ անցելէ: Երկորդ անգամ նա իր վրա պատվաստանյութ է փորձարկել 21 օր անց, եւ այդ ժամանակ ջերմությունը բարձր չի եղել:
«Նա շփվում է մեծ թվով մարդկանց հետ, եւ, իհարկե, նա ցանկանում է նորմալ աշխատել, իրեն պաշտպանված զգալ»,-իր դստեր պահվածքը պարզաբանել է Պուտինը: ՌԴ նախագահն ասել է, որ հեռախոսով շփվել է դստեր հետ, եւ այժմ նա իրեն լավ է զգում:

In an interview with Sergei Brilev aired on Rosia 1 TV, President of Russia Vladimir Putin shared the story of how his daughter had tested the coronavirus vaccine without consulting with him, Moskovsky Komsomolets reports.
Putin stated that it has already been announced that the vaccine is safe since it has been tested on animals and volunteers and people have become immune to the virus, just like his daughter.
Putin also stated that after the first injection of the vaccine, his daughter’s temperature rose to 38.4 degrees and then dropped to 37 degrees, and later, everything was fine. She tested the vaccine again 21 days later, and she didn’t have a high temperature.
“She interacts with many people, and, of course, she wants to work on a regular basis and feel protected,” Putin said, adding that he has talked to his daughter on the phone and that she is doing fine now.