2011-ի երկրորդ եռամսյակում «Սինոփսիս» ընկերության եկամուտը կազմել է 393.7 մլն դոլար, ինչը 16,4 տոկոսով ավելի է 2010-ի 2-րդ եռամսյակի ցուցանիշից:
2010-ին այդ ցուցանիշը եղել է 338.1 մլն դոլար:
«Սինոփսիսը» երկրորդ եռամսյակում տպավորիչ արդյունքներ գրանցեց իր ծավալած շարունակական հաջող գործունեության շնորհիվ»,- ասել է «Սինոփսիսի» նախագահ եւ գլխավոր գործադիր տնօրեն Աարտ դե Ջիզը: «Մեր տեխնոլոգիական հոսքագիծը, մատակարարումը եւ հաճախորդների ներգրավումը շարունակաբար հզոր է մնում: Մենք շարունակում ենք հաջողություններ մեր մտավոր սեփականության (IP) եւ համակարգային արտադրանքների մեջ»,- ասել է նա:

Synopsys, a world leader in software and IP for semiconductor design, verification and manufacturing, reported revenue of $393.7 million for second quarter of fiscal year 2011, an increase of 16.4% as compared with 2010.
‘Synopsys delivered strong second quarter results as we continue to execute well,” said Aart de Geus, chairman and CEO of Synopsys.
He also noted that company’s technology pipeline, delivery and customer adoption remain strong, and it continues to see momentum in its IP and Systems products.