«Զվարթնոց» օդանավակայանում ռումբի առկայության մասին կեղծ ահազանգի կապակցությամբ նյութերն ուղարկվել են Հայաստանի ոստիկանության տրանսպորտային հանցագործությունների քննչական բաժին։
Ինչպես NEWS.am-ին տեղեկացրին Հայաստանի ոստիկանությունում, նյութերի հիման վրա քրեական գործ հարուցելու մասին որոշում կընդունվի։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել է NEWS.am-ը, մայիսի 19-ին, ժամը 15:42-ի սահմաններում, ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչություն անհայտ քաղաքացուց ահազանգ է ստացվել, որ «Զվարթնոց» օդանավակայանում ռումբ կա տեղադրված եւ այն պետք է պայթի: Իրավապահները պարզել են այն հեռախոսահամարը, որից մոտ 30-35 տարեկան տղամարդը զանգել եւ ռումբի կեղծ ահազանգ է թողել:
Ահազանգից հետո տարհանվել էին օդանավակայանում գտնվող անձինք, եւ նրանք 2 ժամից ավելի գտնվել են դրսում` անձրեւի տակ: Միջադեպի պատճառով հետաձգվել են մի քանի չվերթներ:

Материалы, связанные с ложным сигналом о заложенной в ереванском аэропорту «Звартноц» бомбе, направлены в следственный отдел по транспортным преступлениям Полиции Армении.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Полиции,  на основе этих материалов будет принято решение о возбуждении уголовного дела.
Ранее Новости Армении - NEWS.am сообщало, что сообщение о заложенном в столичном аэропорту взрывном устройстве поступило около 15:42. Правоохранительные органы уже выяснили номер, с которого поступило сообщение. По голосу, звонил мужчина 30-35 лет. Находившиеся в аэропорту были спешно эвакуированы и провели около 2 часов без укрытия, под моросящим дождем. Было отложено несколько рейсов.
Позднее выяснилось, что сообщение о заложенной в ереванском аэропорту «Звартноц» бомбе оказалось ложным. Сотрудники Полиции, саперы  и кинологи провели поисковые работы и выяснили, что никакой бомбы в аэропорту нет. Аэропорт уже вернулся к нормальному режиму работы.