Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 18-ին ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության պատվիրակությանը՝ գլխավոր քարտուղար Վահագն Մելիքյանի գլխավորությամբ։
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը, քննարկվել է արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Հարությունյանը կարեւորել է գործընկեր կառույցների սերտ եւ փոխհամակարգված աշխատանքը՝ ընդգծելով ընդհանուր մարտահրավերներին դիմակայելու գործում միասնական եւ ներդաշնակ արտաքին քաղաքականության իրականացման անհրաժեշտությունը։
Իր հերթին Վահագն Մելիքյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին ջերմ ընդունելության համար՝ համոզմունք հայտնելով, որ Արցախի գործընկերների հետ գործող ձեւաչափով կազմակերպվող հանդիպումներն ու քննարկումները կնպաստեն հայկական երկու հանրապետությունների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջեւ փորձի փոխանակմանը եւ համագործակցության ամրապնդմանը։

Artsakh (Nagorno-Karabakh) President Arayik Haroutyunyan on Friday received a delegation from the Ministry of Foreign Affairs (MFA) of Armenia, and led by MFA Secretary General Vahagn Melikyan.
Foreign policy was discussed at the meeting, which was also attended by Artsakh Foreign Minister Masis Mayilian.
President Haroutyunyan stressed the importance of close and coordinated work between partner structures, emphasizing the need to implement a single and harmonious foreign policy in addressing shared challenges.
In his turn, Melikyan expressed a conviction that the meetings and discussions being organized in the current format with their colleagues in Artsakh will promote the exchange of experience and the strengthening of cooperation between the foreign ministries of the two Armenian republics.