Թովմասյանը մասնակցել է նշանակված բոլոր աշխատակարգային և Սահմանադրական դատարանի նիստերին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Սահմանադրական դատարանը՝ հերքելով «Ժողովուրդ» օրաթերթում հրապարակված տեղեկատվությունը:
«Այսօր «Ժողովուրդ» օրաթերթում հրապարակել է Սահմանադրական դատարանի դատավոր Հրայր Թովմասյանի՝ աշխատանքի չներկայանալու վերաբերյալ նյութ, ինչը տարածում է գտել նաև այլ լրատվամիջոցներում։
Ի պատասխան վերոգրյալի՝ տեղեկացնում ենք, որ սույն թվականի հունիս ամսին տրամադրված արձակուրդից վերադառնալուց հետո պարոն Թովմասյանը մասնակցել է նշանակված բոլոր աշխատակարգային և Սահմանադրական դատարանի նիստերին (օգոստոսի 7, 18, 25, սեպտեմբերի 1, 15, 18), ուստի, նշված տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը։

YEREVAN. – Today, Zhoghovurd daily ran an article about Constitutional Court Judge Hrayr Tovmasyan not appearing at work, which was also spread in other media. The staff of the Constitutional Court of Armenia pointed to this in a Facebook statement dismissing this information.
"In response to the above, we inform that after returning from his vacation that was granted in June of this year, Mr. Tovmasyan has participated in all the appointed procedural and Constitutional Court sessions (August 7, 18, 25, September 1, 15, 18), therefore, the noted information does not correspond to reality," added the staff of the Constitutional Court.