Հայաստանի փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանն այսօր` մայիսի 23-ին ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչին` դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ՏԿՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Ա. Գեւորգյանը նշել է, որ Մ. Յովանովիչի պաշտոնավարման ընթացքում ԱՄՆ աջակցությամբ տարբեր ոլորտներում մի շարք ծրագրեր են իրականացվել: Նա մասնավորապես առանձնացրել է «Հազարամյակի մարտահրավեր» կորպորացիայի ծրագրերը` հատկապես ընդգծելով ոռոգման ենթակառուցվածքների վերականգնման բաղադրիչը:
Նա բարձր է գնահատել նաեւ դեսպանի ջանքերը` թրաֆիկինգի դեմ պայքարի ոլորտում աջակցության եւ համագործակցության համար:
Դեսպանն իր հերթին վստահություն է հայտնել, որ փոխշահավետ համագործակցությունը հետագայում եւս կշարունակվի` ավելացնելով, որ ԱՄՆ-ն մեծ նշանակություն է տալիս Հայաստանի հետ հարաբերությունների խորացմանը:

Вице-премьер, министр территориального управления Армении Армен Геворкян 23 мая принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в Армении Мари Йованович, в связи с завершением ее дипломатической миссии.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе ведомства, Геворкян отметил, что в период выполнения дипломатической миссии Йованович, при содействии США в различных сферах был осуществлен ряд мероприятий.
В частности, он отметил, программу корпорации «Вызовы тысячелетия», особо подчеркнув компонент по реконструкции оросительных инфраструктур.
Геворкян высоко оценил усилия посла в сотрудничестве в борьбе с траффикингом, выделив также программы, реализованные Агентством США по международному сотрудничеству (USAID) в областях страны и органах местного самоуправления.
В свою очередь Йованович выразила уверенность, что армяно-американское взаимовыгодное сотрудничество в будущем также продолжится и, добавила, что в США придают большую важность углублению отношений с Арменией.