Մարտերը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակվում են։ Պաշտպանության բանակը հուժկու հարվածներով կասեցնում է հակառակորդի գործողությունները: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
«Իրավիճակն ամբողջությամբ գտնվում է Հանրապետության նախագահի վերահսկողության տակ։ Բնակչությանը կոչ ենք անում պահպանել հանգստություն, մնացեք թաքստոցներում։ Մարտերը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակվում են։ Պաշտպանության բանակը հուժկու հարվածներով կասեցնում է հակառակորդի գործողությունները»,- գրել է նա։
Նշենք, որ ըստ Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանի այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով թշնամին ակտիվ հերտակոծություն է սկսել: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում մայրաքաղաք Ստեփնակերտը: Իր հերթին Հայաստանի ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը նշել է, որ հայկական կողմը խոցել է հակառակորդի երկու ուղղաթիռ և երեք ԱԹՍ: Մարտերը շարունակվում են:
Արցախի ՊԲ հրամանատար Ջալալ Հարությունյանը հանդես է եկել մարտակոչով, որտեղ նշում է, որ այս պահին ՊԲ  ստորաբաժանումները, հակառակորդին մեծաթիվ կորուստներ պատճառելով, հաջողությամբ խափանում են նրա ծրագրերը:

Spokesperson of the President of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Vahram Poghosyan posted the following on his Facebook page:
“The situation is entirely under the control of the President of Artsakh. We call on the population to keep calm and stay in their hideouts. The battles continue along the entire length of the line of contact. The Defense Army is suspending the adversary’s operations with powerful blows.”
According to Vahram Poghosyan, the enemy started shelling actively along the entire length of the line of contact. The enemy is also shelling peaceful settlements, including the capital Stepanakert. In her turn, spokesperson of the Ministry of Defense of Armenia Shushan Stepanyan stated that the Armenian side has shot down two helicopters and three UAVs of the adversary. The battles continue.
Commander of the Defense Army of Artsakh Jalal Harutyunyan made a call for battle, stating that, currently, the subdivisions of the Defense Army are successfully disrupting the adversary’s plans by making the adversary suffer a large number of casualties.