Մարտերը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակվում են։ Պաշտպանության բանակը հուժկու հարվածներով կասեցնում է հակառակորդի գործողությունները: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
«Իրավիճակն ամբողջությամբ գտնվում է Հանրապետության նախագահի վերահսկողության տակ։ Բնակչությանը կոչ ենք անում պահպանել հանգստություն, մնացեք թաքստոցներում։ Մարտերը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակվում են։ Պաշտպանության բանակը հուժկու հարվածներով կասեցնում է հակառակորդի գործողությունները»,- գրել է նա։
Նշենք, որ ըստ Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանի այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով թշնամին ակտիվ հերտակոծություն է սկսել: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում մայրաքաղաք Ստեփնակերտը: Իր հերթին Հայաստանի ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը նշել է, որ հայկական կողմը խոցել է հակառակորդի երկու ուղղաթիռ և երեք ԱԹՍ: Մարտերը շարունակվում են:
Արցախի ՊԲ հրամանատար Ջալալ Հարությունյանը հանդես է եկել մարտակոչով, որտեղ նշում է, որ այս պահին ՊԲ  ստորաբաժանումները, հակառակորդին մեծաթիվ կորուստներ պատճառելով, հաջողությամբ խափանում են նրա ծրագրերը:

Бои по всей линии соприкосновения продолжаются. Об этом написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
«Ситуация находится под полным контролем президента республики. Призываем население сохранять спокойствие, укрыться в убежищах. Бои по всей линии соприкосновения продолжаются. Армия обороны сильными ударами пресекает действия противника».
Отметим, что, согласно информации пресс-секретаря президента Арцаха Ваграма Погосяна, сегодня рано утром противник начал активный обстрел по всей линии соприкосновения. Обстреливаются также мирные населенные пункты, в том числе столица Степанакерт. В свою очередь, пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян заявила, что армянская сторона сбила два вертолета и три беспилотника противника, бои продолжаются.
А министр обороны, командующий Армии обороны Арцаха, генерал-майор Джалал Арутюнян выступил с боевым призывом. Он подчеркнул, что сейчас подразделения АО, нанося противнику большие потери, успешно срывают его планы.