Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշեւը Ժնեւում հանդիպել է ԱՄՆ նախագահի` ազգային անվտանգության հարցերով օգնական Ռոբերտ Օ'Բրայենին: Այս մասին ուրբաթ հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի մամուլի քարտուղար Եվգենի Անոշինը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը: https://tass.ru/
«Աշխատանքային հանդիպումը տեղի է ունեցել այսօր Ժնեւում` երկկողմ հարաբերությունների կարգավորման եւ միջազգային անվտանգության ամրապնդման նպատակով»,- ասել է նա:
Պատրուշեւը եւ Օ'Բրայանը քննարկել են իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում, կիբերանվտանգության եւ զենքի վերահսկմանը վերաբերող հարցեր:
«Քննարկվել են միջուկային զենքի չտարածմանը եւ սպառազինությունների վերահսկմանը, տեղեկատվական եւ հաղորդակցական տեխնոլոգիաների օգտագործման ժամանակ անվտանգության ապահովմանը, ահաբեկչության դեմ պայքարում փոխգործակցության բարելավմանը վերաբերող հարցեր, Լեռնային Ղարաբաղի իրավիճակը եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր»,- ասել է Անոշինը:

Spokesperson of the Security Council of Russia Yevgeny Anoshin today declared that Secretary of the Security Council of Russia Nikolai Patrushev has met with Assistant to the US President for National Security Robert O’Brien in Geneva, TASS reports.
“The working meeting was held today in Geneva for the purpose of normalizing bilateral ties and strengthening international security,” Anoshin said.
Patrushev and O’Brien discussed the situation in Nagono-Karabakh, cybersecurity and weapons control.
“Issues related to non-proliferation of nuclear weapons and control over arms, ensuring of security during the use of information and communication technologies, improvement of cooperation in the fight against terrorism, the situation in Nagorno-Karabakh and other issues of mutual interest,” Anoshin said.