Սիրիայի քրդերին պատկանող Hawar լրատվական գործակալությունը ներկայացրել է Թուրքիայի կողմից Ադրբեջան ուղարկված եւ հայերի դեմ պատերազմում սպանված 4 ահաբեկիչների տվյալները։
1.Յասիր ֆերզաթ–ծննդավայրը Հոմս, Սիրիա։ 2. Միհեմեդ Մեհմեդ Ալ Շինա–ծննդավայրը Ջեբել Ալ Զավիյե, Սիրիա, 3. Քինան Ֆերզաթ–ծննդավայրը Հոմս, Սիրիա, 4. Բիլան Ալ Տիբան–ծննդավայրը Հոմս, Սիրիա։
Նշենք, որ Սիրիայի մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը հայտնել էր Արցախում սպանված 28 սիրիացի ահաբեկիչների մասին։
Ավելի վաղ քրդական ANF–ը ներկայացրել էր Թուրքիայի կողմից սիրիացի զինյլաներին Ադրբեջան տեղափոխելու բոլոր մանրամասներն ու տվյալները։

Информационное агентство Hawar сирийских курдов представило данные четырех террористов, отправленных Турцией в Азербайджан и убитых в войне против армян.
1.Ясир ферзат – родился в Хомсе, Сирия. 2. Мигемед Мехмед Аль Шина - Джебель Аль Завие, Сирия, 3. Кинан Ферзат - Хомс, Сирия, 4. Билан Аль-Тибан - Хомс, Сирия.
Отметим, что офис защитника прав человека Сирии сообщил об убитых в Арцахе 28 сирийских террористах.
Ранее курдская ANF представила все подробности и данные о переброске Турцией сирийских боевиков в Азербайджан.