Շուշիում հրետակոծության հետեւանքով տուժած երկու ռուս լրագրողները ՌԴ կվերադառնան հատուկ չվերթով Ռուսաստանի կառավարական պատվիրակության հետ, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի-ն:
Նույն չվերթով Մոսկվա են վերադառնում լրագրողները, որոնք լուսաբանել են Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի՝ Երեւան կատարած աշխատանքային այցը: Տուժածներից մեկը Լեւոն Արզանովն է:
Չորեքշաբթի հրթիռակոծվել էր Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց եկեղեցին Շուշի քաղաքում, որի հետեւանքով վիրավորվել եւ մարմնական վնասվածքներ են ստացել ռուս լրագրողներ Յուրի Կոտենոկը, Արզանովը եւ նրանց ուղեկցող խմբի անդամ Հրանտ Բադալյանը, որոնք ժամանել էին դեպքի վայր օրվա առաջին կեսին նույն այդ եկեղեցու հրետակոծության հետեւանքները լուսաբանելու համար:

Двоих пострадавших при обстреле в Шуши журналистов доставят в РФ бортом летного спецотряда «Россия» с правительственной делегацией, передает РИА Новости.
На этом же борту в Москву возвращаются журналисты, освещавшие рабочий визит в Ереван премьер-министра России Михаила Мишустина. Один из пострадавших - Левон Арзанов.
В среду был повторно обстрелян Собор Святого Христа Всеспасителя Казанчецоц, расположенный в центре карабахского города Шуши, в результате чего были ранены и получили телесные повреждения россияне Юрий Котенок, Арзанов и член сопровождающей их группы Грант Баладян, прибывшие на место происшествия с целью освещения последствий бомбардировки того же храма в первой половине дня.