Արցախի պաշտպանության բանակը հերթական տեսանյութն է հրապարակել առաջնագծից։
Զինծառայողներից մեկը պատմում է. «Մեր անձնակազմը, վստահաբար կարող եմ ասել, որ տրամադրված է  մարտական, հատկապես հակառակորդին բազմաթիվ կարուստներ պատճառելուց հետո դուխներն ավելի է բարձրացել։ Էնքան, որ պետք է մի հրաման, որ անձնակազմն առաջ գնա։ Պատրաստ ենք գնալ առաջ, ոնց որ կոտորել ենք, ջախջախել ենք, ոնց որ հակառակորդը դիմել է փախուստի, նույն կարգով անձնակազմը  պատրաստ է պատճառել բազմաթիվ կորուստներ։ Ոչնչացնելու ենք նրանց լիովին։ Անձնակազմը տրամադրված է, որ Ադրբեջան պետություն այլեւս չլինի»։
Մեկ ուրիշն էլ ասում է. «Սպասում ենք «առաջ» հրամանի։ Հայ ժողովուրդը թող վստահ լինի, որ մենք որ ստեղ ենք, հաստատ հաղթելու նպատակով»։
«Այս պատերազմն ավարտվելու է ողջ հայության հաղթանակով։ Մենք լիովին վստահ ենք մեր հաղթանակի վրա, որտեղ էլ գնանք, հաստատ հաղթելու ենք»։

Армия обороны Арцаха обнародовала очередной видеоматериал с передовой.
Один из военнослужащих рассказывает: «Наш личный состав настроен по-боевому, особенно после причинения противнику многочисленных потерь наш дух, вообще, приподнятый. Настолько, что нам нужен лишь приказ о продвижении личного состава вперед. Мы готовы идти вперед. Как их громили, уничтожали, заставляли убегать, так и сейчас готовы нанести многочисленные потери. Мы их уничтожим полностью. Личный состав настроен на то, что государства Азербайджан больше не будет».
Второй военнослужащий отметил следующее: «Мы лишь ждем приказа «вперед». Армянский народ пусть будет уверен в том, что мы победим».
«Эта война закончится победой всего армянства. Мы полностью уверены в своей победе, мы точно победим», - заверил еще один военный.