Հադրութ քաղաքի ուղղությամբ գործող դիվերսիոն-հետախուզական ջոկատը ոչնչացվել է: Այս մասին հոկտեմբերի 12-ի երեկոյան կայացած ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Հադրութը մեր լիակատար վերահսկողության տակ է»,- ընդգծեց Հովհաննիսյանը: Միաժամանակ, նա չբացառեց, որ հակառակորդը կարող է օգտագործել նաեւ այլ ստորաբաժանումներ:
Արծրուն Հովհաննիսյանը ոչ հաստատեց, ոչ էլ հերքեց տեղեկությունն այն մասին, որ ոչնչացված ջոկատը բաղկացած է եղել թուրք զինվորականներից: «Ես դեռ չեմ կարող նման տեղեկատվություն տալ: Բայց փաստն այն է, որ դա դիվերսիոն-հետախուզական ջոկատ էր»,- նշեց Հովհաննիսյանը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ դիվերսանտների զոհ են դարձել չորս քաղաքացիական անձինք, այդ թվում` մի կին եւ նրա հաշմանդամ որդին:

The sabotage-reconnaissance detachment that was operating in the direction of Hadrut has been destroyed. This is what representative of the Ministry of Defense of Armenia Artsrun Hovhannisyan said during a briefing this evening.
“Hadrut is fully under our control,” Hovhannisyan emphasized and added that the adversary might use other units as well.
Hovhannisyan neither confirmed nor refuted news according to which the destroyed detachment consisted of Turkish soldiers.
As reported earlier, four civilians, including a woman and her disabled son, were killed by saboteurs.