Իրանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը եւ Ջեյհուն Բայրամովը քննարկել են իրավիճակը ղարաբաղյան հակամարտության գոտում:
Ինչպես հաղորդում է ԻՌՆԱ-ն, Զարիֆը հայտարարել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ եւ կայուն կարգավորմանը աջակցելու Իրանի պատրաստակամության մասին՝ «Իրան-Թուրքիա-Ռուսաստան տարածաշրջանային նախաձեռնության շրջանակներում` որպես Մինսկի խմբի մեխանիզմի լրացում»:
Զարիֆը «հաստատել է Իրանի սկզբունքային դիրքորոշումը եւ ընդգծել է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը»: Զրուցակիցներն ընդգծել են նաեւ տարածաշրջանային նախաձեռնությունների կարեւորությունն ու դերը այս երկարամյա հակամարտության լուծման գործում:

Ministers of Foreign Affairs of Iran and Azerbaijan Mohammad Javad Zarif and Jeyhun Bayramov have discussed the situation in the Nagorno-Karabakh conflict zone.
As reported IRNA, Zarif announced Iran’s willingness to support a peaceful and sustainable settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, “within the scope of the Iran-Turkey-Russia regional initiative, as a supplement to the Minsk Group mechanism.”
Zarif “affirmed Iran’s fundamental position and underscored the territorial integrity of Azerbaijan.” The interlocutors also underscored the importance and role of regional initiatives for a resolution of this longstanding conflict.