Շաբաթ օրն Իսրայելում բողոքի ցույց է անցկացվում Ադրբեջանին զենք վաճառելու դեմ, որ Հայֆայից Երուսաղեմ ավտոերթ է ներառում եւ ցույց Կնեսետի շենքի դիմաց: Ըստ կազմակերպիչների` ցույցին մասնակցում է 300 ավտոմեքենա եւ մի քանի հարյուր մարդ:
Ակցիայի մասնակից, քաղաքագետ Մենդել Կորսունսկու խոսքով` ակցիայի նպատակն է պահանջել դադարեցնել զենքի մատակարարումն Ադրբեջանին. «Իսրայելական հրթիռներն ու անօդաչու թռչող սարքերը ծառայում են Ադրբեջանին եւ օգտագործվում են խաղաղ բնակչության դեմ: Մենք պահանջում ենք դադարեցնել զենքի մատակարարումն Ադրբեջանին»:
Ավտոերթին մասնակցող ավտոմեքենաները զարդարված են Հայաստանի ազգային դրոշի գույներով: Հանրահավաքին մասնակցում են Իսրայելի հայ համայնքի անդամները: Նրանց միացել են նաեւ հայ հոգեւորականության ներկայացուցիչները:
Կորսունսկու խոսքով` չնայած նրան, որ Կնեսետի մոտ ցույցն արտոնված չէր իշխանությունների կողմից, ոստիկանությունը միջոցներ չի ձեռնարկել ցույցը ցրելու համար:

Акция против продажи оружия Азербайджану, включающая в себя автопробег от Хайфы до Иерусалима и митинг у здания Кнессета, проходит в субботу в Израиле, по словам организаторов, в ней принимают участие 300 автомобилей и несколько сотен человек.
По словам участника акции политолога Менделя Корсунского, цель акции- требование прекратить поставку оружия Азербайджану: «Израильские ракеты, дроны находятся на вооружении Азербайджана и используются против мирного населения. Мы требуем прекращение постаки оружия Азербайджану».
Автомобили, участвовавшие в автопробеге, были украшены цветами национального флага Армении. В митинге принимают участие члены армянской общины Израиля. К ним также присоединились представители армянского духовенства.
По словам Корсунского, несмотя на то, что митингу Кнессета не был санкционирован властями, полиция не предпинимала мер для разгона акции.