Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 20-ին ընդունել է ՀՀ Ազգային Ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներին՝ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարը ներկայացրել է ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և նշել, որ այն ծավալապաշտական նկրտումները, որոնք ունեն Ադրբեջանի գործող իշխանությունները, պետք է անպայման քաղաքական գնահատական ստանան:
Անդրադառնալով ռազմաճակատում տիրող դրությանը՝ նախագահն ընդգծել է, որ առաջնագծի ողջ երկայքնով ռազմագործողությունները ինտենսիվ կերպով շարունակվում են, ընդ որում՝ առավել ծանր մարտերն ընթանում են Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր, Կովսական և Միջնավան համայնքների տարածքներում:
Իր հերթին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը բոլոր հնարավոր միջոցներով կանգնած է Արցախի կողքին և, որպես Արցախի անվտանգության երաշխավոր, իրականացրել և իրականացնելու է դրանից բխող յուրաքանչյուր անհրաժեշտ գործողություն:

President of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Arayik Haroutyunyan today received the delegation of deputies of the My Step faction of the National Assembly of Armenia led by Speaker Ararat Mirzoyan.
The head of state presented the situation created as a result of the Azerbaijani-Turkish aggression and stated that there must be a political evaluation of the expansionary ambitions of the incumbent authorities of Azerbaijan.
Touching upon the situation on the military front, Haroutyunyan emphasized that the hostilities continue intensively along the entire length of the frontline and that the heavier battles are going on in the territories of the Ishkhanadzor, Kovsakan and Mijnavan villages of Kashatagh region.
In his turn, Mirzoyan stated that Armenia stands with Artsakh with all possible resources and, as the guarantor of the security of Artsakh, has taken and will take all necessary actions to guarantee security.