Իրանում ՀՀ դեսպանությունը հատված է ներկայացրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հարցազրույցից «Իրան» օրաթերթին:
«Միջազգային մակարդակով հաստատվել է, որ ռազմական գործողություններին մասնակցելու նպատակով Սիրիայից վարձկան ահաբեկիչներ են տեղափոխվում տարածաշրջան Թուրքիայի միջոցով, որը լրջագույն վտանգներ է ստեղծում տարածաշրջանի համար: Ցավոք տարածաշրջանային երկրներն այս իրողությանը չեն դրսեւորել լուրջ հակազդեցություն:
Կասկածից վեր է, որ արտաքին ահաբեկիչների ներկայությունը ստեղծելու է այնպիսի սպառնալիքներ, որոնց տարածաշրջանային հետեւանքներն ապագայում են երեւալու:

Armenia’s embassy in Iran presented an excerpt from Prime Minister Nikol Pashinyan's interview with Iran daily.
It has been confirmed internationally that mercenaries from Syria are being transported to the region via Turkey to take part in hostilities in the Nagorno-Karabakh conflict zone, and this poses a serious threat to the region; unfortunately, the regional countries have not shown a serious reaction to this reality, Pashinyan said in particular
The Armenian PM added that there is no doubt that the presence of foreign terrorists will create risks whose regional consequences will be visible in the future.