ԵԱՀԿ ՄԽ Ռուսաստանի համանախագահ Իգոր Պոպովը մեկնել է Վաշինգտոն հոկտեմբերի 23-ին Լեռնային Ղարաբաղի հարցով հանդիպումների նպատակով: Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը:
«Հատուկ հանձնարարություններով մեր դեսպան Իգոր Պոպովը մեկնել է Վաշինգտոնը,- ասել է փոխնախարարը: - Այնտեղ հոկտեմբերի 23-ին կկայանա նրա հանդիպումն ԱՄՆ ներկայացուցիչների հետ Ղարաբաղի հարցով: Նաեւ կկայանան հանդիպումներ ԵԱՀԿ Մինսկի Խմբի համանախագահների միջեւ»:
Հոկտեմբերի 23-ին Վաշինգտոնում կկայանա նաեւ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումն ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հետ:

Сопредседатель Минской группы от России Игорь Попов направился в Вашингтон для встреч по Нагорному Карабаху 23 октября. Об этом сообщил ТАСС заместитель министра иностранных дел России Сергей Рябков.
«Наш посол по особым поручениям Игорь Попов направился в Вашингтон, - сказал замминистра. - Там 23 октября состоятся его контакты с представителями США по Карабаху, профессиональные, углубленные. Также состоится встреча сопредседателей Минской группы ОБСЕ».
23 октября в Вашингтоне состоится встреча главы МИД Армении и Азербайджана с госсекретарем США Майком Помпео.