ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը եւ զինված ուժերի գլխավոր շտաբը խստորեն դատապարտում են Հայաստանի Հանրապետության քաղաքական ղեկավարության եւ Զինված ուժերի միջեւ հակասություններ սերմանելու որոշ քաղաքական շրջանակների փորձերը: Այս մասին հայտարարություն են տարածել ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունն ու ՀՀ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբը։
«Առավելեւս ռազմական դրության պայմաններում Հայաստանի Զինված ուժերը հավատարիմ են օրենքով նախատեսված աստիճանակարգությանը եւ շարունակելու են անվերապահորեն կատարել ՀՀ Գերագույն հրամանատարի, Կառավարության եւ պաշտպանության նախարարի հրամաններն ու որոշումները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը եւ զինված ուժերի գլխավոր շտաբը քաղաքական եւ մերձքաղաքական շրջանակներին կոչ են անում զերծ մնալ պառակտիչ հայտարարություններից եւ գործողություններից»:

Министерство обороны и Генеральный штаб Вооруженных сил Армении в совместном заявлении осудили попытки некоторых политических кругов внести раздор между политическим руководством и Вооруженным силами.
В совместном заявлении в частности говорится:
«Вооруженные силы Армении, особенно в условиях военного положения, намерены безоговорочно выполнять приказы и решения главнокомандующего, правительства и министра обороны Армении».
Минобороны и Генштаб призывают политические и околополитические круги воздержаться от заявлений и действий, вносящих раскол и разногласия.