Արցախի Հանրապետությունում այս պահին իրավիճակը կայուն լարված է: Հակառակորդի թիրախի տակ են կրկին Ասկերանի վերին ենթաշրջանները` Ավետարանոց, Մադաթաշեն, Սղնախ ու Մոշխմհատ գյուղերը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի սպա Հունան Թադեւոսյանը՝ ամփոփելով Արցախի բնակավայրերում տիրող իրավիճակը։
«Իրավիճակը այս պահին Հանրապետությունում կայուն լարված է: Լարվածությունը պահպանվում է Ասկերանի վերին ենթաշրջաններում` Ավետարանոց, Մադաթաշեն, Սղնախ ու Մոշխմհատ գյուղերում, պայմանավորված է հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման փորձերի հետ, ինչպես նաեւ աշխատում են մեր եւ հակառակորդի հրետանային ստորաբաժանումները»,- նշել է Թադեւոսյանը:
Ինչ վերաբերվում է Մարտակերտի եւ Մարտունու հատվածներին, Թադեւոսյանը հայտնել է, որ Մարտունիում ցերեկային ժամերին օդային տագնապ էր հայտարարվել` երկնքում նկատվել էր անօդաչու թռչող սարք:
Նա հայտնել է, որ Բերձորի ուղղությամբ հակառակորդը հրատանի է կիրառել: Մարտունի քաղաքը ռմբակոծվել է, կիրավել է ռազմական ավիացիա: Մարտունու շրջանի Ննգի գյուղի հրետակոծության հետեւանքով 3 կին վիրավորվել է: Կան նաեւ ավերածություններ:
Արցախի ԱԻՊԾ-ի ներկայացուցչի խոսքով` մայրաքաղաք Ստեփանակերտում օրվա ընթացքում իրավիճակը նույնպես հանգիստ է եղել:

At this moment, the situation in Artsakh (Nagorno-Karabakh) is stable but tense. The upper subregions of Askeran (Avetaranots, Madatashen, Sghnakh and Moshkhmhat villages) are in the adversary’s target once again. This is what officer of the Information and Public Relations Department of the State Service for Emergency Situations of Artsakh Hunan Tadevosyan told Armenpress, summing up the current situation in Artsakh’s settlements.
“At this moment, the situation in the republic is stable but tense. There is still tension in the upper subregions of Askeran (Avetaranots, Madatashen, Sghnakh and Moshkhmhat villages) due to the adversary’s sabotage-reconnaissance penetration attempts, and our and the adversary’s artillery units are operating,” Tadevosyan stated.
As far as the sectors of Martakert and Martuni are concerned, Tadevosyan informed that an air raid siren was turned on in the afternoon in Martuni since an unmanned aerial vehicle had been spotted in the skies.
Tadevosyan informed that the adversary used artillery in the direction of Berdzor. Martuni was shelled through the use of military aircraft. Three women were wounded as a result of shelling of Nngi village of Martuni region. There is also destruction.