Հոկտեմբերի 31-ի լույս նոյեմբերի 1-ի գիշերն անհանգիստ է եղել Արցախի Մարտունի քաղաքում եւ հարակից բնակավայրերում։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
«Հոկտեմբերի 31-ի լույս նոյեմբերի 1-ի գիշերն անհանգիստ է եղել Արցախի Մարտունի քաղաքում եւ հարակից բնակավայրերում։ Քաղաքի վրա կիրառվել է ռազմական ավիացիա։ Ռմբակոծության հետեւանքով կան բազմաթիվ ավերածություններ։
Մարտունու ուղղությամբ թշնամու վայրագությունը վերսկսվել է նաեւ լուսաբացին։
Գիշերը հրետակոծվել է Ասկերանի վերին ենթաշրջանի գյուղերը։ Գրադ եւ սմերչ կայանքներից թշնամին կրակ է բացել Ավետարանոց եւ Սզնեք համայնքների ուղղությամբ։
Քաղաքացիական բնակչության շրջանում տուժածներ չեն եղել։ Նյութական վնասների չափը ճշտվում է»,- հայտնում է ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։

В городе Мартуни и близлежащих населенных пунктах Арцаха в ночь с 31 октября на 1 ноября было неспокойно. Об этом говорится в сообщении, обнародованном на странице Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха в Facebook. В сообщении, в частности, говорится: «ВС Азербайджана нанесли удары по городу, применив боевую авиацию.
В результате бомбардировок имеется множество разрушений. Зверства врага в направлении Мартуни возобновились и на рассвете. Ночью были обстреляны также села Аскеранского района. Противник открыл огонь из установок «Град» и «Смерч» по общинам Аветараноц и Сзнек. Пострадавших среди гражданского населения нет. Размер причиненного материального ущерба уточняется».