Մենք առաջարկում ենք եւս մեկով ավելացնել Երեւանի փոխքաղաքապետների թիվը: Նա ռազմական դրության ժամանակ կգլխավորի Երեւան քաղաքի աշխարհազորի բրիգադը: Այս մասին նոյեմբերի 2-ին «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում ասաց ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների փոխնախարար Վաչե Տերտերյանը:
Այսպիսով, Երեւանի քաղաքապետը կունենա ոչ թե 3, այլ 4 տեղակալ:
«Այս տեղակալը կլինի մայրաքաղաքի աշխարհազորի բրիգադի պայմանական հրամանատարը»,- պարզաբանեց Տերտերյանը:
Փոխնախարարն ընդգծեց, որ այս պաշտոնը կգործի մշտական հիմունքներով:
Հիշեցնենք, որ «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը քվեարկության ժամանակ միաձայն ընդունվել է 69 խորհրդարանականների կողմից:

During today’s discussion on the bill on making amendments to the law on local self-governance in parliament, Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure of Armenia Vache Terteryan said the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure suggests adding another deputy mayor of Yerevan who will lead the brigade of the militia of Yerevan during martial law, adding that the mayor of Yerevan will have four deputy mayors instead of three.
“The fourth deputy mayor will be the conditional commander of the brigade of the militia in Yerevan,” Terteryan clarified and emphasized that this position will be permanent.
During the vote, 69 parliamentarians unanimously adopted the bill on making amendments to the law on local self-governance in Yerevan.