Մենք առաջարկում ենք եւս մեկով ավելացնել Երեւանի փոխքաղաքապետների թիվը: Նա ռազմական դրության ժամանակ կգլխավորի Երեւան քաղաքի աշխարհազորի բրիգադը: Այս մասին նոյեմբերի 2-ին «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում ասաց ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների փոխնախարար Վաչե Տերտերյանը:
Այսպիսով, Երեւանի քաղաքապետը կունենա ոչ թե 3, այլ 4 տեղակալ:
«Այս տեղակալը կլինի մայրաքաղաքի աշխարհազորի բրիգադի պայմանական հրամանատարը»,- պարզաբանեց Տերտերյանը:
Փոխնախարարն ընդգծեց, որ այս պաշտոնը կգործի մշտական հիմունքներով:
Հիշեցնենք, որ «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը քվեարկության ժամանակ միաձայն ընդունվել է 69 խորհրդարանականների կողմից:

Мы предлагаем увеличить численность заместителей мэра Еревана еще на одного. Он, в период действия режима военного положения, возглавит бригаду ополчения города Еревана. Об этом на внеочередном заседании Национального Собрания Армении в ходе обсуждения законопроекта о внесении изменений в закон «О местном самоуправлении» заявил 2 ноября заместитель министра территориального управления и инфраструктур Ваче Тертерян.
Таким образом, у мэра Еревана будет уже не 3, а 4 заместителя.
«Этот заместитель будет условным командиром бригады ополчения столицы», - пояснил Тертерян.
Замминистра подчеркнул, что данная должность будет действовать на постоянной основе.
Напомним, что законопроект о внесении изменений в закон «О местном самоуправлении в городе Ереван» был единогласно одобрен в ходе голосования 69 парламентариями.