Ուկրաինայի Ազգային ոստիկանությունից հայտնել են, որ ոստիկանությունն իր պահպանության տակ է վերցնում Ուկրաինայում Ադրբեջանի եւ Հայաստանի պաշտոնական ներկայացուցչությունները, հայտնում է 112.ua-ն։
«Ոստիկանությունն ամեն ինչ կանի, որ ձերբակալի անձանց, որոնք մասնակից են այդ հանդուգն հանցագործությանը, եւ իր ջանքերն ուղղում է, որ մեր պետության տարածքում միջէթնիկական բախումներ թույլ չտա։ Առաջիկայում Ադրբեջանի եւ Հայաստանի բոլոր պաշտոնական ներկայացուցչությունները վերցվելու են ոստիկանության պահպանության տակ։ Բոլորին, հատկապես սփյուռքի ներկայացուցիչներին, Ուկրաինայի տարածքում գտնվող երկու պետությունների քաղաքացիներին հանդուրժողության եւ միմյանց հանդեպ տոլերանտ վերաբերմունքի կոչ ենք անում»,- ասել է Ազգային ոստիկանության ղեկավար Իգոր Կլիմենկոն։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ լույս շաբաթ գիշերը անհայտ անձինք կրակել են Խարկովում Ադրբեջանի հյուպատոսության շենքի վրա։ Տուժածներ չկան։

В Национальной полиции Украины отметили, что НПУ берет под свою охрану официальные представительства Азербайджана и Армении в Украине, сообщает 112.ua.
«Полиция сделает все для того, чтобы задержать лиц, причастных к этому дерзкому преступлению, и направляет свои усилия, чтобы не допустить межэтнических конфликтов на территории нашего государства. Все официальные представительства Азербайджана и Армении в ближайшее время будут взяты под охрану полиции. Призываем всех, а особенно представителей диаспоры, граждан обоих государств, находящихся на территории Украины, к терпимости и толерантному отношению друг к другу», - сказал глава Нацполиции Игорь Клименко.
Ранее сообщалось о том, что неизвестные в ночь на субботу обстреляли здание консульства Азербайджана в Харькове. Пострадавших нет.