Սանկտ Պետերբուրգում ոստիկաններին կարգադրվել է ավելի ակտիվ պատժել միգրացիոն օրենքը խախտող Ադրբեջանի քաղաքացիներին, հաղորդում է Mash նա Մոյկե Telegram-ալիքը:
«ՆԳՆ ղեկավարությունն իրավիճակը վերցրել է իր հսկուղության տակ եւ պահանջում է պարտադիր դատարան ուղարկել խախտողների գործերը, մեկուսացնել նրանց միգրանտների ժամանակավոր պահման կենտրոնում եւ օպերատիվ կերպով ուղարկել հայրենիք:
Բացի այդ, Ադրբեջանի, Թուրքիայի կամ Հայաստանի դրոշները մեքենաներից թափահարողներն անմիջապես բերման կենթարկվեն եւ կտեղափոխվեն բաժանմունք»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:

В Санкт-Петербурге полицейским предписали активнее наказывать граждан Азербайджана, которые нарушают миграционные законы, сообщает Telegram-канал Mash на Мойке.
«Руководство МВД взяло ситуацию под особый контроль и требует обязательно направлять дела нарушителей в суды, изолировать товарищей в центре временного содержания мигрантов и оперативно отправлять на родину.
Кроме того, размахивающих из машин флагами Азербайджана, Турции или Армении предписано сразу задерживать и везти в отдел», - отмечается в сообщении.