Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների ղեկավարները համատեղ հայտարարություն են տարածել:
Այս առնչությամբ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությանղ եկավար Էդմոն Մարուքյանը Facebook-ի իր էջում գրել է. «Շուրջ երկու շաբաթ առաջ, որպես Ազգային ժողովի ընդդիմադիր խմբակցությունների ղեկավարներ, Գագիկ Ծառուկյանի հետ միասին դիմել էինք վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին` Անվտանգության խորհրդի հրատապ նիստ հրավիրելու առաջարկով, որը, սակայն, մինչ այժմ չի կայացել:
Հաշվի առնելով, որ Արցախում ռազմական գործողությունները դեռևս շարունակվում են, այսօր կրկին դիմել ենք վարչապետին` խորհրդարանական ընդդիմադիր խմբակցությունների հետ անհապաղ հանդիպման պահանջով»:
Շուրջ երկու շաբաթ առաջ, որպես Ազգային ժողովի ընդդիմադիր խմբակցությունների ղեկավարներ, Գագիկ Ծառուկյանի հետ միասին դիմել...

The leaders of the opposition Prosperous Armenia and Bright Armenia factions of the National Assembly have issued a joint statement.
In this regard, Edmon Marukyan, chairman of the Bright Armenia Party and head of its parliamentary faction, on Monday morning wrote this on Facebook: "About two weeks ago, as the leaders of the opposition factions of the National Assembly, together with Gagik Tsarukyan [the leader of Prosperous Armenia Party], we had petitioned to Prime Minister Nikol Pashinyan with a proposal to convene an emergency session of the Security Council, which, however, has not taken place yet.
Taking into account that the hostilities in Artsakh [(Nagorno-Karabakh)] are still going on, today we again petitioned to the Prime Minister, with a demand for an immediate meeting with the parliamentary opposition factions."