Ռուսական Մի-24-ը խոցվել է Հայաստանի օդային տարածքում՝ մարտական գործողությունների գոտուց դուրս, ասել է ՌԴ ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ, գեներալ-մայոր Իգոր Կոնաշենկովը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ երկուշաբթի օրը ռուսական Մի-24 ուղղաթիռը խոցվել է Հայաստանի Հանրապետության Երասխ բնակավայրի մոտ օդային տարածքում՝ ՀԶՀՀ-ի կողմից: Ուղղաթիռի կործանման հետեւանքով զոհվել է անձնակազմի երկու անդամ, մեկը միջին ծանրության վնասվածքներով տարհանվել է:
«Ռուսական Մի -24 ուղղաթիռը խոցվել է Հայաստանի Հանրապետության օդային տարածքում, մարտական գործողությունների գոտուց դուրս»,- ասել է Կոնաշենկովը:

Российский Ми-24 был сбит в воздушном пространстве над территорией Армении вне зоны боевых действий, сообщил официальный представитель Минобороны России генерал-майор Игорь Конашенков, передает РИА Новости.
Ранее МО РФ сообщило, что в понедельник российский вертолет Ми-24 потерпел крушение в Армении рядом с населенным пунктом Ерасх, вертолет подвергся огневому воздействию с земли из ПЗРК. В результате падения вертолета погибли два члена экипажа, один эвакуирован с травмами средней тяжести.
«Российский вертолет Ми-24 был сбит в воздушном пространстве над территорией Республики Армения вне зоны боевых действий», - сказал Конашенков.