ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերը կանգ են առնում իրենց զբաղեցրած դիրքերի վրա:
«Ադրբեջանի Հանրապետությունն ու Հայաստանի Հանրապետությունը կանգ են առնում իրենց զբաղեցրած դիրքերի վրա: Լեռնային Ղարաբաղի շփման գծի երկայնքով եւ Լեռնային Ղարաբաղը Հայաստանի Հանրապետության հետ կապող միջանցքի երկայնքով տեղակայվելու են Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահներ»,-նշել է ՌԴ նախագահը՝ խոսելով իր, Ադրբեջանի նախագահի եւ Հայաստանի վարչապետի կողմից ստորագրված համատեղ հայտարարության մասին:
Լեռնային Ղարաբաղում մարտական գործողությունների դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը ենթադրում է նաեւ ռազմագերիների եւ զոհվածների մարմինների եւ մյուս պահվող անձանց փոխանակում:
«Ապաարգելափակվում են տնտեսական եւ տրանսպորտային բոլոր կապերը: Տրանսպորտային հաղորդակցությունը հսկում են այդ թվում Ռուսաստանի սահմանային ծառայության մարմինները»,-հավելել է Պուտինը:

Президент РФ Владимир Путин заявил, что вооруженные силы Армении и Азербайджана останавливаются на занятых ими позициях.
«Азербайджанская Республика и Республика Армения останавливаются на занятых ими позициях, вдоль линии соприкосновения в Нагорном Карабахе и вдоль коридора, соединяющего Нагорный Карабах с Республикой Армения, развертывается миротворческий контингент Российской Федерации», - подчеркнул президент РФ, говоря о подписанном им с президентом Азербайджана и премьером Армении совместном заявлении.
Договоренность о прекращении военных действий в Нагорном Карабахе предполагает также обмен военнопленными и телами погибших. «Производится обмен военнопленными, другими удержанными лицами и телами погибших», - сказал российский лидер.
Производится обмен военнопленными, другими удержанными лицами и телами погибших.
«Разблокируются все экономические и транспортные связи региона. Контроль за транспортным сообщением осуществляется в том числе при содействии органов пограничной службы России».