Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանի հետ: Այդ մասին հայտնում են նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ ստորագրված փաստաթղթին և դրա դրույթներին, ինչպես նաև երկրում ստեղծված իրավիճակին:
Արամ Սարգսյանը ներկայացրել է իր ղեկավարած կուսակցության մոտեցումները վերոհիշյալ փաստաթղթի և առկա իրավիճակի վերաբերյալ:
Զրուցակիցներն ընդգծել են այս փուլում երկրի կայունության պահպանման, համազգային միասնականության կարևորությունը:

President of Armenia Armen Sarkissian today had a meeting with leader of Republic Party Aram Sargsyan, as reported the press service of the President.
During the meeting, the parties touched upon the signed document on the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict and its provisions and the situation created in the country.
Aram Sargsyan shared his political party’s views on the mentioned document and the current situation.
The interlocutors underscored the importance of maintenance of stability and national unity in the country in this stage.