Քիչ առաջ տեղեկացանք, որ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Էդվարդ Բաբայանն է բերման ենթարկվել: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 12-ին, Ազատության հրապարակում լրագրողներին հայտնեց ԲՀԿ-ական պտգամավոր Իվետա Տոնոյանը:
«Իհարկե նա պատգամավորական անձեռնմխելիություն ունի, բայց մեր իրավապահ մարմինները դադարել են արդեն առաջնորդվել խելամտության կանխավարկածով:
Երեկ եւս Գագիկ Ծառուկյանի կալանավորումն իրականացվել է օրենքի շրջանցմամբ, որովհետեւ առանձին անձեռնմխելիությունից զրկելու գործընթաց պետք է իրականացվեր: Առանց այդ գործընթացի, պարոն Ծառուկյանը 11 ժամ պահվել է ԱԱԾ-ում, մինչեւ ՀՔԾ քննիչները կարողացել են գործը կարել»,-ասաց նա:
ԲՀԿ-ական պատգամավոր Շաքե Ավոյանն էլ հավելեց, որ ասել են, որ էլի կան բերման ենթարկված պատգամավորներ եւ հիմա իրենք պետք է գնան ԱԱԾ՝ նրանց հետեւից:

Депутат парламентской фракции партии «Процветающая Армения» Эдвард Бабаян подвергнут приводу. Об этом в беседе с журналистами 12 ноября заявила депутат фракции партии «Процветающая Армения» Ивета Тоноян. «У него депутатская неприкосновенность, но наши правоохранительные органы перестали руководствоваться здравым смыслом.
Вчера арест Гагика Царукяна также осуществлялся с нарушением закона, потому что должен был быть проведен процесс лишения личной неприкосновенности. Без этого Царукяна продержали в СНБ 11 часов, пока следователи ССС фабриковали  дело»,- отметила она.