Ստամբուլում Հրանտ Դինքի սպանության հերթական դատավարությունից առաջ Դոլմաբահչեյի մոտ հավաքվել են «Հրանտի ընկերները»՝ պահանջելով արդարություն։
Թուրքական Radikal-ի փոխանցմամբ՝ հավաքվածների անունից ելույթ է ունեցել արվեստագետ Մեհմեդ Էսենը՝ պահանջելով դատական գործ հարուցել Դինքի սպանության հետեւում կանգնած անձանց։ Այդ ընթացքում հավաքվածները հնչեցնում էին. «Թող դատական գործ հարուցվի Ստամբուլի նահանգապետ (նախկին) Մուամար Գյուլերի եւ արդարադատության նախարար (ներկայումս փոխվարչապետ) Ջեմիլ Չիչեքի դեմ»։
Հավաքվածների մեջ են եղել անկախ պատգամավորի թեկնածու Սեբահաթ Թունջելը, Սըրրը Սուրեյա Օնդերը, Դինքի կինն ու եղբայրը։ Ավելի ուշ «Հրանտի ընկերները» շարժվել են դեպի Բեշիքթաշի դատարան, որտեղ, որ տեղի է ունենալու Դինքի սպանության գործով 18-րդ դատավարությունը։

Перед очередным слушанием по делу об убийстве редактора армянской стамбульской газеты «Акос» Гранта Динка возле Долмабахче собрались «Друзья Гранта», требуя справедливости.
Как передает турецкая газета Radikal, от имени собравшихся выступил искусствовед Мехмед Эссен, требуя возбудить уголовное дело в отношении лиц, стоящих за убийством Гранта Динка. Параллельно собравшиеся скандировали: «Хотим возбуждения уголовного дела в отношении губернатора Стамбула (бывший) Муаммара Гюлея и министра юстиции (ныне вице-премьер) Джемиля Чичека!».
Среди участников акции были независимый кандидат в депутаты Мебахат Тунджел, Сурея Ондер, супруга Динка и его брат. Позднее «Друзья Гранта» направились к суду в Бешикташе, где пройдет 18 слушание по делу об убийстве Гранта Динка.