Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 17-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարարական կազմավորումների դեպարտամենտի տնօրեն գեներալ-լեյտենանտ Իգոր Կուտրովսկուն և ՌԴ ԱԻՆ միջազգային գործունեության դեպարտամենտի տնօրեն գեներալ-լեյտենանտ Վլադիմիր Սոլովյովին:
Ողջունելով հյուրերին՝ երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի իշխանությունները բարձր են գնահատում ՌԴ փրկարարական ուժերի ներկայությունն Արցախում, և համոզված են, որ արդյունավետ համագործակցություն կձևավորվի ԱՀ գործընկեր կառույցի հետ:
Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ պատերազմական գործողությունների դադարից հետո խաղաղ բնակչության բնականոն և անվտանգ կյանքի ապահովման համար մեծ ծավալի աշխատանք է սպասվում, և շատ ուրախ է, որ այդ ծանր ժամանակահատվածում ռուս եղբայրներն Արցախին մենակ չեն թողել:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր նաև ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն Կարեն Սարգսյանը, քննարկվել է հարցերի լայն օրակարգ:

President of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Arayik Haroutyunyan today received Director of the Department of Rescue Squads at the Ministry of Emergency Situations of the Russian Federation Igor Kutrovsky and Director of the Department for International Cooperation at the Ministry of Emergency Situations of the Russian Federation, Lieutenant General Vladimir Solovyov.
Greeting the guests, the head of state stated that the authorities of Artsakh ighly appreciate the presence of rescue forces of the Russian Federation in Artsakh and are certain that the cooperation with the partnering organization of Artsakh will be effective.
Haroutyunyan also mentioned that there is a tremendous amount of work to do to ensure the normal and safe life of the peaceful population after the end of fighting and is very glad that the Russian brothers didn’t leave Artsakh alone in this difficult period.