Հայաստանից նոյեմբերի 17-ին 502 փախստական է վերադարձել Ստեփանակերտ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը: Նշվում է, որ 24 ավտոբուսից բաղկացած շարասյունը Երևանից ուղևորվել է Ստեփանակերտի գլխավոր հրապարակ՝ ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի և ռազմական ոստիկանության ուղեկցությամբ:
Փախստականների անվտանգ վերադարձը և իրենց տներ վերադարձող խաղաղ բնակիչների՝ շփման գծի ուղղությամբ տեղաշարժի անվտանգության ապահովումը կազմակերպվում է Հումանիտար արձագանքման միջգերատեսչական կենտրոնի ղեկավարմամբ և վերահսկմամբ:
Նշվում է, որ նոյեմբերի 14-ից Ստեփանակերտ է վերադարձել ավելի քան 1700 բնակիչ, որոնք ավելի վաղ լքել էին իրենց տները:

A total of 502 displaced persons on Tuesday returned to the Artsakh (Nagorno-Karabakh) capital Stepanakert from Armenia, Armenpress reported, citing the Russian Defense Ministry.
It is noted that a convoy consisting of 24 buses headed from Armenia’s capital Yerevan to the main square of Stepanakert, and it was accompanied by a Russian peacekeeping contingent and military police.
The safe return of displaced persons and the safe movement toward line of contact of civilians returning to their homes is organized under the direction and oversight of the Interdepartmental Humanitarian Response Centre.
It is noted that as of November 14, more than 1,700 residents, who had fled their homes earlier, have returned to Stepanakert.