Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ Ռուսաստանից եւ Թուրքիայից զինվորականները կմասնակցեն Լեռնային Ղարաբաղում «հայերի եւ ադրբեջանցիների անվտանգության ապահովմանը»:
Նրա խոսքով՝ տարածաշրջանի բոլոր երկրներն աջակցել են ԼՂ հակամարտության գոտում կրակի դադարեցման մասին Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի առաջնորդների համատեղ հայտարարությանը:
«Մեր բոլոր հարեւաններն աջակցություն են հայտնել: Մեր հարեւաններից երկուսը՝ Ռուսաստանը եւ Թուրքիան, կմասնակցեն ադրբեջանցիների եւ հայերի անվտանգության ապահովման հարցով գործողություններին»,-ասել է Ալիեւը չորեքշաբթի Բաքվում Նիդերլանդների նոր դեսպանի հետ հանդիպման ժամանակ, հաղորդում է ԱզերԹաջ գործակալությունը:

President of Azerbaijan Ilham Aliyev has declared that Russian and Turkish soldiers will be involved in ‘ensuring security of Armenians and Azerbaijanis’ in Nagorno-Karabakh.
According to him, all the countries of the region have expressed their support to the joint statement by the leaders of Russia, Azerbaijan and Armenia on ceasefire in the Nagorno-Karabakh conflict zone.
“All of our neighbors have expressed their support. Two of our neighbors — Russia and Turkey — will be involved in the actions to ensure security of the Azerbaijanis and Armenians,” Aliyev said during a meeting with the new Ambassador of the Netherlands to Azerbaijan, AzerTaj agency reported.