Նյու Յորք նահանգի գլխավոր դատախազությունը եւ Մանհեթենի շրջանային դատախազությունը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հարկերի մասին հետաքննության շրջանակում հարցում է ներկայացրել վճարումների տվյալների վերաբերյալ, որոնք կարող էր ստանալ նրա դուստր Իվանկա Թրամփը, գրում է The New York Times թերթը:
Նշվում է, որ ծանուցումները կապված են եկամուտների հետ, որոնք նա ներկայացրել էր 2017 թվականին հարկային հայտարարագրում: Այդ ժամանակ նա ստացել էր ավելի քան 747 հազար դոլար իրեն պատկանող խորհրդատվական ընկերությունից:
Ինչպես գրում է պարբերականը, դա համապատասխանում է այն գումարին, որը Trump Organization-ը ձեւակերպել է՝ որպես հարկային պահում Հավայիում եւ Վանկուվերում հյուրանոցների կառուցման նախագծի շրջանակում:
Trump Organization-ի գլխավոր խորհրդական Ալան Հարթենը համարում է, որ դա կոմպրոմատ հավաքելու եւս մեկ փորձ է, որն ուղղված է ընկերության վրա ճնշում գործադրելուն:

As part of the tax investigation in connection with US President Donald Trump, the New York State Attorney General's Office and the Manhattan District Attorney's Office have made inquiries for information about the payments that his daughter Ivanka Trump could have received, writes The New York Times.
The inquiries are related to the income she had submitted in her 2017 tax return. At the time, she had received more than $747,000 from a consulting firm he owned.
According to the newspaper, this corresponds to the amount that the Trump Organization has formulated as tax deduction as part of a project to build hotels in Hawaii and Vancouver, Canada.
Alan Garten, general counsel for the Trump Organization, said in a statement that “this is just the latest fishing expedition in an ongoing attempt to harass the company.”