Նյու Յորք նահանգի գլխավոր դատախազությունը եւ Մանհեթենի շրջանային դատախազությունը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հարկերի մասին հետաքննության շրջանակում հարցում է ներկայացրել վճարումների տվյալների վերաբերյալ, որոնք կարող էր ստանալ նրա դուստր Իվանկա Թրամփը, գրում է The New York Times թերթը:
Նշվում է, որ ծանուցումները կապված են եկամուտների հետ, որոնք նա ներկայացրել էր 2017 թվականին հարկային հայտարարագրում: Այդ ժամանակ նա ստացել էր ավելի քան 747 հազար դոլար իրեն պատկանող խորհրդատվական ընկերությունից:
Ինչպես գրում է պարբերականը, դա համապատասխանում է այն գումարին, որը Trump Organization-ը ձեւակերպել է՝ որպես հարկային պահում Հավայիում եւ Վանկուվերում հյուրանոցների կառուցման նախագծի շրջանակում:
Trump Organization-ի գլխավոր խորհրդական Ալան Հարթենը համարում է, որ դա կոմպրոմատ հավաքելու եւս մեկ փորձ է, որն ուղղված է ընկերության վրա ճնշում գործադրելուն:

Генеральная прокуратура штата Нью-Йорк и окружная прокуратура Манхэттена в рамках расследований о налогах президента США Дональда Трампа запросила данные о выплатах, которые могла получить его дочь Иванка Трамп, пишет газета The New York Times.
Подчеркивается, что повестки связаны с доходами, указанными девушкой в налоговой декларации 2017 года. Тогда она получила более $747 тыс. от принадлежащей ей консалтинговой компании.
Как пишет издание, это «точно соответствует той сумме, которую Trump Organization оформила как налоговый вычет в рамках проекта по строительству отелей на Гавайях и в Ванкувере».
Генеральный советник Trump Organization Алан Гартен считает, что это «еще одна попытка сбора компромата, нацеленная на то, чтобы оказать нажим на компанию».