Երեւանի մետրոպոլիտենի « Գործարանային» - «Շենգավիթ» կայարանների ուղեհատվածը հոսանքազրկվել էր այսօր` ժամը 17:50-ի սահմաններում: Ինչպես NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց Կ. Դեմիրճյանի անվան Երեւանի մետրոպոլիտենի տնօրեն Փայլակ Յայլոյանը, ահազանը ստանալուն պես դեպքի վայր է մեկնել տեխնիկական սպասարկման բրիգադը, որը հայտնաբերել է, որ թուլացել է կոնտակտային ցանցը եւ արդյունքում  առաջացել է թույլ միացում:
«Ստիպված եղանք դադարեցնել այդ ուղեմասի երթեւեկությունը, որը վերականգնվել է 30 րոպե անց «Գարեգին Նժդեհ»- «Սասունցի Դավիթ 1» եւ «Բարեկամություն»- «Սսասունցի Դավիթ 1» ուղեգծերով: Այն ուղեւորները, ովքեր ցանկանում են մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն» կայարանից հասնել «Գարեգին Նժդեհ» կայարան, պետք է «Սասունցի Դավիթ» կայարանում տեղափոխվեն մյուս շարժակազմ»,- հայտնեց Յայլոյանը:
Մետրոպոլիտենի տնօրենը նաեւ հավաստիացրեց, որ մետրոպոլիտենի երթեւեկությունը շարունակվում է վերոնշյալ ռեժիմով, իսկ բնականոն աշխատանքային ռեժիմով մետրոն կաշխատի վաղը առավոտյան:

В работе Ереванского метрополитена появились перебои, связанные с ослаблением контактной линии питания.
Около 17:50 сегодня, 31 мая, оказался обесточенным перегон между станциями «Заводская» и «Шенгавит». Как заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am директор Ереванского метрополитена имени К. Демирчяна Пайлак Яйлоян, после получения сигнала на место моментально выехала бригада техобслуживания, которая выявила ослабление контактной линии, в результате чего и произошло короткое замыкание.
«Мы были вынуждены остановить движение на этом участке. Оно было восстановлено спустя 30 минут по линиям «Гарегин Нжде» - «Дружба» и «Дружба» - «Давид Сасунский». Те пассажиры, которые хотят добраться до станции «Гарегина Нжде» со станции «Дружба», должны выйти на станции «Давид Сасунский» и пересесть», - заявил Яйлоян.
Директор Ереванского метрополитена заверил, что нормальный режим движения будет восстановлен утром 1 июня.