«Նոր ժողովրդավարություն» իշխող աջակենտրոն կուսակցության հույն պատգամավոր Անգելոս Սիրիգոսը թույլ պատժամիջոցներ է ակնկալում Թուրքիայի դեմ ԵՄ առաջնորդների առաջիկա գագաթնաժողովի կապակցությամբ, հայտնում է Greek City Times լրատվական կայքը:
Ըստ նրա` չնայած Եվրամիության որոշ անդամներ պնդում են խստացնել պատժամիջոցները Թուրքիայի դեմ, այդ թվում` Հունաստանը, Կիպրոսը, Ֆրանսիան, Ավստրիան, Լյուքսեմբուրգը, Իռլանդիան եւ Չեխիան, մյուսները դեմ են ցանկացած պատժամիջոցների Եվրամիության թեկնածու երկրի դեմ, օրինակ` Գերմանիան, Նիդեռլանդները, Շվեդիան, Ֆինլանդիան եւ Իսպանիան:
Նա մատնանշել է սերտ տնտեսական հարաբերությունները Գերմանիայի եւ Թուրքիայի միջեւ եւ հայտարարել է, որ ԵՄ ղեկավարությունից սպասողական դիրքորոշում է ակնկալում մինչ ԱՄՆ-ում նոր վարչակազմի` իշխանության գալը:

Греческий депутат Ангелос Сиригос из правящей правоцентристской партии «Новая демократия» ожидает слабых санкций против Турции в связи с предстоящим саммитом лидеров ЕС, сообщает новостной сайт Greek City Times.
По его словам, хотя некоторые члены Европейского союза настаивают на ужесточении санкций против Турции - включая Грецию, Кипр, Францию, Австрию, Люксембург, Ирландию и Чехию - другие против вообще каких-либо санкций против страны-кандидата в ЕС, например, Германия, Нидерланды, Швеция , Финляндия и Испания.
Он указал на тесные экономические отношения Германии с Турцией и заявил, что ожидает от руководства ЕС выжидательной позиции до прихода новой администрации США.