«Նոր ժողովրդավարություն» իշխող աջակենտրոն կուսակցության հույն պատգամավոր Անգելոս Սիրիգոսը թույլ պատժամիջոցներ է ակնկալում Թուրքիայի դեմ ԵՄ առաջնորդների առաջիկա գագաթնաժողովի կապակցությամբ, հայտնում է Greek City Times լրատվական կայքը:
Ըստ նրա` չնայած Եվրամիության որոշ անդամներ պնդում են խստացնել պատժամիջոցները Թուրքիայի դեմ, այդ թվում` Հունաստանը, Կիպրոսը, Ֆրանսիան, Ավստրիան, Լյուքսեմբուրգը, Իռլանդիան եւ Չեխիան, մյուսները դեմ են ցանկացած պատժամիջոցների Եվրամիության թեկնածու երկրի դեմ, օրինակ` Գերմանիան, Նիդեռլանդները, Շվեդիան, Ֆինլանդիան եւ Իսպանիան:
Նա մատնանշել է սերտ տնտեսական հարաբերությունները Գերմանիայի եւ Թուրքիայի միջեւ եւ հայտարարել է, որ ԵՄ ղեկավարությունից սպասողական դիրքորոշում է ակնկալում մինչ ԱՄՆ-ում նոր վարչակազմի` իշխանության գալը:

Greek MP Angelos Syrigos sees weak sanctions on Turkey amid the upcoming summit of EU leaders, Greek City Times reported.
According to him, while some EU members insist on tougher sanctions against Turkey - including Greece, Cyprus, France, Austria, Luxembourg, Ireland, and the Czech Republic - others are against any sanctions at all.
He noted close economic relations between Germany and Turkey and said that he expects the EU leadership to wait and see until the arrival of the new US administration.