Հայաստանի արտգործնախարար Արա Այվազյանը Մոսկվայում իր ռուս գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է Ադրբեջանում գերիների նկատմամբ բարբարոսական վերաբերմունքի մասին:
Նախարարի խոսքով՝ անհայտ կորած զինծառայողների որոնման, գերիների եւ զոհվածների մարմինների փոխանակման հարցը շատ զգայուն է եւ պահանջում է շուտափույթ լուծում:
«Սա հատկապես հրատապ է՝ հաշվի առնելով զինվորականների եւ ոչ միայն նրանց նկատմամբ բառացիորեն բարբարոսական վերաբերմունքի մասին ստացվող տեղեկությունները: Այս հարցերի թվում է նաեւ հայկական կրոնական եւ մշակութային օբյեկտների պահպանման հարցը »,- ասել է Այվազյանը:

Armenian Foreign Minister Ara Ayvazyan briefed his Russian counterpart Sergei Lavrov on the barbaric treatment of prisoners in Azerbaijan.
According to the minister, the issue of searching for missing servicemen, exchanging prisoners and bodies of the dead is very sensitive and requires an early resolution.
"This is especially true in the light of the incoming information about the literal barbaric treatment of the military, and not only. The issue of preserving Armenian religious and cultural sites is among such issues," Ayvazyan said.