Ռուսաստանցի ռազմական բժիշկները Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղապահ գործողության ժամանակ օգնություն են ցույց տվել ավելի քան 360 բնակչի: Այս մասին այսօր հայտնել են Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունից:
«Ռուսաստանցի ռազմական բժիշկները օգնություն են ցույց տվել Լեռնային Ղարաբաղի ընդհանուր 368 բնակչի, որոնց թվում 41 երեխայի»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ռազմական գերատեսչությունից հստակեցրել են, որ Ստեփանակերտում տեղակայված շարժական հոսպիտալում անցած մեկ օրում ամբուլատոր-պոլիկլինիկային օգնություն են ցույց տվել տեղի 42 բնակչի, այդ թվում 7 երեխայի: Ընդունելությունը կատարել են թերապեւտները, վիրաբույժները եւ այլ մասնագետներ: Տեղի բնակիչները, որպես կանոն, դիմում են քրոնիկական հիվանդության սրման, ներառյալ սիրտ-անոթային եւ էնդոկրինային հիվանդությունների, ատամնացավի գանգատներով:

During the peacekeeping operation in Nagorno-Karabakh, Russian military medics provided assistance to more than 360 residents, the Russian Ministry of Defense reported.
“In total, Russian military medics provided assistance to 368 residents of Nagorno-Karabakh, including 41 children,” the message says.
The military department noted that over the past day, care was provided to 42 local residents, including seven children. The reception was conducted by therapists, surgeons and other medical specialists.  Appeals from local residents are usually associated with an exacerbation of chronic diseases, including cardiovascular and endocrine diseases, with complaints of toothache.