Դեկտեմբերի 10-ին Հայաստանի Ազգային ժողովում ավարտվեց գաղտնի քվեարկությունը, որից հետո տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական ​​խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը ստանձնեց իշխող «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Վահե Գալստյանը: Նրա թեկնածությանը կողմ քվեարկեց 77 խորհրդարանական, դեմ` 4 պատգամավոր:
Մեկ այլ քվեարկության արդյունքում պատգամավորները հաստատեցին Դավիթ Նահապետյանի թեկնածությունը Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի պաշտոնում: Նրա թեկնածությանը կողմ քվեարկեց 81, դեմ` 1 պատգամավոր:
Այնուամենայնիվ, չնայած մեծամասնությունը կողմ հանդես եկավ Կարեն Առուստամյանի թեկնածությանը Հաշվեքննիչ պալատի անդամի պաշտոնում, այդ ձայները բավարար չէին նոր պաշտոնը ստանալու համար: Նրա թեկնածությանը կողմ քվեարկեց 79 խորհրդարանական` չնայած պահանջվում էր առնվազն 80 ձայն:

Today marked the end of the secret ballot at the National Assembly of Armenia, as a result of which deputy of the ruling My Step bloc Vahe Galstyan assumed the office of chairman of the Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment of the National Assembly of Armenia with 77 votes “in favor” and 4 votes “against”.
Based on the results of another vote, deputies elected Davit Nahapetyan member of the Board of the Central Bank.
Nevertheless, even though the majority in parliament voted in favor of Karen Arustamyan for member of the Audit Chamber, the votes weren’t enough. Arustamyan garnered 79 votes, but he needed at least 80 votes.