Դեկտեմբերի 10-ին Հայաստանի Ազգային ժողովում ավարտվեց գաղտնի քվեարկությունը, որից հետո տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական ​​խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը ստանձնեց իշխող «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Վահե Գալստյանը: Նրա թեկնածությանը կողմ քվեարկեց 77 խորհրդարանական, դեմ` 4 պատգամավոր:
Մեկ այլ քվեարկության արդյունքում պատգամավորները հաստատեցին Դավիթ Նահապետյանի թեկնածությունը Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի պաշտոնում: Նրա թեկնածությանը կողմ քվեարկեց 81, դեմ` 1 պատգամավոր:
Այնուամենայնիվ, չնայած մեծամասնությունը կողմ հանդես եկավ Կարեն Առուստամյանի թեկնածությանը Հաշվեքննիչ պալատի անդամի պաշտոնում, այդ ձայները բավարար չէին նոր պաշտոնը ստանալու համար: Նրա թեկնածությանը կողմ քվեարկեց 79 խորհրդարանական` չնայած պահանջվում էր առնվազն 80 ձայն:

В Национальном Собрании Армении 10 декабря завершилось тайное голосование, по итогам которого должность председателя постоянной парламентской Комиссии по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы занял  депутат от правящего блока «Мой шаг» Ваге Галстян. Его кандидатуру поддержали 77 парламентариев, «против» выступили 4.
По итогам другого голосования, депутаты одобрили кандидатуру Давида Нагапетяна на должность члена Совета Центрального банка. «За» его кандидатуру выступил 81 парламентарий и 1 проголосовал «против».
Тем не менее, депутаты, хоть и в большинстве своем поддержали кандидатуру Карена Арустамяна на должность члена Аудиторской палаты, этих голосов ему оказалось недостаточно для получения новой должности. Его  кандидатуру поддержали лишь 79 парламентариев, хотя требовалось как минимум 80.