Գորիսում երեկ ադրբեջանական համարանիշներով «Ուրալ» մեքենաները Կարմիր խաչի եւ ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ են եղել: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Գորիսի քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանը` նշելով, որ դիակների դուրսբերման նպատակով մեքենաները Գորիս քաղաքով դեպի սահմանամերձ շրջաններ էին տեղափոխվում:
«Մեքենաները եղել են Կարմիր խաչի եւ ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ, դիակների փոխանակման գործընթացի շրջանակում: Մենք մեր դիերին ենք վերադարձրել, նրանք էլ իրենց դիերն էին դուրս բերում»,-ասաց քաղաքապետը:
Նշենք, որ երեկ համացանցում մի տեսանյութ էր տարածվել, որում ադրբեջանական համարներով «Ուրալ»-ները երթեւեկում էին Գորիսում:

Yesterday the Ural vehicles with Azerbaijani license plate numbers were escorted by the International Committee of the Red Cross and Russian peacekeepers. This is what Mayor of Armenia’s Goris Arush Arushanyan told Armenian News-NEWS.am, adding that the vehicles were being transferred to borderline regions through Goris in order to remove bodies.
“The vehicles were escorted by the International Committee of the Red Cross and Russian peacekeepers, within the scope of the exchange of bodies. We returned our bodies, and the Azerbaijanis were removing bodies of Azerbaijanis,” the mayor said.
Yesterday a video showing Ural vehicles with Azerbaijani license plate numbers moving in Goris was posted on the Internet.