Այսօր՝ դեկտեմբերի 13-ին, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի եւ ԱՄՆ-ի համանախագահներ Ստեֆան Վիսկոնտին եւ Էնդրյու Շոֆերը ժամանել են Երեւան:
Մեկ օր առաջ նրանք եղել են Բաքվում, որտեղ հանդիպել են Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ:
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Ստեֆան Վիսկոնտին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել էր, որ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները պատրաստ են փնտրել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման տարբերակները՝ հաշվի առնելով կողմերի ցանկությունը:
Ինքն՝ Ալիեւն իր հերթին հայտարարել էր, որ ԵԱՀԿ ՄԽ-ն որեւէ դեր չի ունեցել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում, եւ որ նա չի հրավիրել ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներին Բաքու:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ от Франции и США Стефан Висконти и Эндрю Шофер сегодня, 13 декабря, в Ереван.
Днем ранее они были в Баку, где встретились с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
Сопредседатель Минской группы ОБСЕ Стефан Висконти на встрече с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым заявил, что сопредседатели Минской группы ОБСЕ готовы искать варианты урегулирования карабахского конфликта с учетом воли сторон.
Сам Алиев в свою очередь заявил, что МГ ОБСЕ не сыграла никакой роли в урегулировании карабахского конфликта, и что он не приглашал сопредседателей МГ ОБСЕ в Баку.