Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Մեծ մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է, որ երկրների սահմանները կբացվեն եւ այլ երկրների հետ օդային հաղորդակցությունը կվերականգնվի կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակի բարելավումից անմիջապես հետո, երբ բժիշկները դա թույլ տան, փոխանցում է «Գազետա»-ն:
«Ես կցանկանայի, որպեսզի մեր քաղաքացիներն օգտվեն ներքին զբոսաշրջության հնարավորություններից, ներքին զբոսաշրջությանը պետության աջակցությունից»,- նշել է պետության ղեկավարը:
Ըստ նրա` հանրապետությունում ամենատուժած ոլորտը օդային փոխադրումներն են:
«Մեզ մոտ 32 միլիոն մարդ է թռնում, 35 միլիարդ դոլար են թողնում արտասահմանում: Եթե այդպիսի հոսքերն ուղղվեն ներքին զբոսաշրջության զարգացմանը, ապա դա շատ հիանալի կլինի: Երբ իրավիճակը բարելավվի, անմիջապես [սահմանները կբացվեն]»,- նշել է Ռուսաստանի ղեկավարը:

Президент России Владимир Путин в ходе Большой пресс-конференции заявил, что границы стран будут открыты и авиасообщение с другими странами будет возобновлено сразу же, как только ситуация с коронавирусом улучшится, когда врачи разрешат, передает Gazeta
«Хотелось бы, чтобы наши граждане пользовались возможностями внутреннего туризма, поддержкой государства внутреннего туризма», — отметил глава государства.
По его словам, наиболее пострадавшая отрасль в стране — авиационные перевозки.
«У нас за границу летает 32 млн человек, оставляют за границей $35 млрд. Если такие потоки будут направлены на развитие внутреннего туризма, это будет прекрасно. Как только, так сразу [будут открыты границы]», — отметил российский лидер.