ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը ֆեշյսբուքյան իր էջում հրապարակել է մի տեսանյութ, որտեղ երևում է, թե Սյունիքում ինչպես են ադրբեջանական դրոշով մի խումբ զինծառայողներ կանգնած ավտոճանապարհին։
«Հայաստանի ինքնիշխան հանրապետություն, Սյունիք, Որոտան գյուղի մատույց, հենց այս պահին՝ ադրբեջանցի զինվորներ», - գրել է պատգամավորը։
Գորիսի համայնքապետի տեղակալ Մենուա Հովսեփյանը նույնպես իր էջում հրապարակել է այդ տեսանյութը գրելով. «Սա Սյունիքի մարզի միջպետական մայրուղին է՝ Գորիսը Կապանին, Քաջարանին, Մեղրիին, Ագարակին և վերջապես Իրանի Իսլամական հանրապետությանը կապող գլխավոր զարկերակը՝ մեր Որոտան գյուղը, ինչ կասեք այս տեսարանի հետ կապված, մի՞թե մեր երազած Հայաստանը այս տեսքը պետք է ունենար»:
Դեկտեմբերի 19–ի տեսաուղերձում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ Սյունիքի մարզում այս պահին սահմանների ճշգրտում է տեղի ունենում, ՀՀ սահմանապահ ուժերը տեղակայվում են ՀՀ միջազգայնորեն ճանաչված սահմաններին։

Депутат от парламентской фракции «процветающая Армения» Наира Зограбян на своей странице в Facebook опубликовала видео, на котором можно увидеть группу азербайджанских военнослужащих на автодороге в Сюнике.
«Суверенная республика Армения, Сюник, на подступах к селу Воротан, прямо в этот момент, азербайджанские солдаты», - написала депутат.
Заместитель главы общины Гориса Менуа Овсепян также опубликовал на своей странице видео.
«Это межгосударственная автомагистраль Сюникской области, главная артерия, соединяющая Горис с Капаном, Каджараном, Мегри, Агараком, и, наконец, Исламской Республикой Иран: наше село Воротан. Что вы можете сказать в связи с этой сценой? Неужели так должна была выглядеть Армения нашей мечты?
Накануне, 19 декабря премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил в своем обращении о том, что в настоящее время в Сюникской области проводится уточнение границ, армянские пограничники будут размещены на международно признанных границах Армении.